Dzień strażaka 2018

W sobotę 05.05.2018 odbyły się gminne obchody dnia strażaka. Uroczystość zaczęła się od uroczystego apelu  pod remizą na który przybyli się prócz nas druhowie z OSP Gorłówka , OSP Grabnik i OSP Skomack Wielki oraz goście w osobach Wójta gminy Stare Juchy, komendanta gminnego OSP i komendanta powiatowego PSP w Ełku. Apel zaczął się od syreny ku czci strażakom którzy leżą obok na cmentarzu. Następnie zostały wręczone odznaczenia  i wyróżnienia dla przybyłych ochotników. Z naszej jednostki odznaką strażak wzorowy zostali wyróżnieni: Adrian Milewski, Sylwester Słomski. Odznaką za wysługę lat X - lecie Karol Malinowski, XX - lecie Czesław Fiedorczyk. Medalami za zasługi dla pożarnictwa zostali odznaczenia: Grzegorz Subota, Wojciech Wendland, Justyna Rogucka, Karol Malinowski. Po apelu odbył się uroczysty objazd ulicami Starych Juchy który zakończył się pod kościołem gdzie o godzinie 18.00 odbyła się msza za strażaków z gminy Stare Juchy. Po części oficjalnej od godzinny 19.00 do póznych godzin nocnych odbyło się spotkanie integracyjne przy akopaniamencie zespołu Holidej na ośrodku Dobra Siła. Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystości i życzymy wszystkim druhom tyle powrotów co wyjazdów.