Samochód ciężarowy JELCZ na sprzedaż

Stare Juchy , dnia 03 kwietnia  2023 roku.

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Juchach

ogłasza przetarg ofertowy na sprzedaż samochodu pożarniczego marki  JELCZ.

1. Przedmiot sprzedaży:

1) marka, typ, model pojazdu samochód pożarniczy JELCZ  model 010;

2) nr rejestracyjny NEL G843;

3) właściciel pojazdu, adres: Ochotnicza Straż Pożarna w Starych Juchach , ul. Ogrodowa 14

19-330 Stare Juchy;

4) nr identyfikacyjny VIN SUJP422CCS0000069;

5) rok produkcji 1995 r.;

6) data ważność badania technicznego 21-03-2023 r;

7) odczytany stan licznika na dzień ogłoszenia sprzedaży wynosi 35777 km;

8) rodzaj pojazdu: samochód specjalny;

9) pojemność skokowa: 11100 cm3 ;

10) paliwo: olej napędowy;

11) liczba miejsc siedzących 6;

12) okres ubezpieczenia od 01.01.2023 r. do 30.06.2023 r..

15) pojazd jest w kolorze czerwonym, oznakowany jako uprzywilejowany;

16) stan techniczny średni;

17) wyposażenie specjalne:

- autopompa sprawna

- wyposażenie pożarnicze – brak

18) opis pojazdu:

- silnik sprawny;

- ogumienie w stanie dobrym;

- akumulatory rozładowane;

- kabina z ubytkami blach w progach i  z uszkodzonymi drzwiami załogi z prawej strony;

- zasuwy skrytek 2 szt. uszkodzone;

- szyby w drzwiach kabiny nie otwierają się;

19) masa własna pojazdu 10975 kg.

Warunki przetargu:

1. Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 1500,00 zł tj. 10 % ceny wywoławczej w terminie do dnia 27 kwietnia 2023 roku na nasze konto bankowe nr 87933100040010010491690001 Bank Spółdzielczy w Ełku o/Stare Juchy.
  2. Wadium wnosi się wyłącznie w pieniądzu.
  3. Warunkiem dopuszczenia oferty do przetargu jest potwierdzenie przez Komisję kwoty wadium znajdującego się na w/w koncie.
  4. Wadium złożone przez oferentów, których oferty nie zostały wybrane lub zostały odrzucone, zwraca się w terminie 7 dni, odpowiednio od dnia dokonania wyboru lub odrzucenia oferty.
  5. Wadium złożone przez nabywcę zalicza się na poczet ceny.
  6. Cena wywoławcza pojazdu – 15 000,00 zł (słownie: piętnaście tysięcy złotych 00/100) przedmiot sprzedaży nie podlega podatkowi VAT.
  7. Organizator zastrzega, iż przysługuje mu prawo zamknięcia przetargu bez wybrania którejkolwiek z ofert, bez podania przyczyny.
  8. Warunki szczegółowe: Otwarcie ofert nastąpi w dniu 28 kwietnia 2023 r. o godz. 15.00 w budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Juchach ul. Ogrodowa 14, 19-330 Stare Juchy.
  9. Oferty pisemne na samochód należy składać w terminie do 28 kwietnia 2023 roku do godz. 14.00 w budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Juchach ul. Ogrodowa 14, 19-330 Stare Juchy w zaklejonej kopercie z dopiskiem: ,,Oferta na zakup samochodu pożarniczego JELCZ”.
  10. Oferta pod rygorem nieważności powinna być sporządzona w języku polskim, w formie pisemnej i zawierać:

1) imię, nazwisko i adres lub nazwę (firmę) i siedzibę Oferenta;

2) numer telefonu, e –mail Oferenta;

3) numery NIP lub REGON Oferenta;

4) datę sporządzenia oferty;

5) oferowaną cenę;

6) podpisany wzór umowy;

7) oświadczenie Oferenta, że zapoznał się ze stanem technicznym pojazdów lub, że ponosi odpowiedzialność za skutki wynikające z rezygnacji z oględzin.

1. Kryterium wyboru oferty: cena 100%
  2. Oferty cenowe poniżej ceny wywoławczej nie będą rozpatrywane.
  3. Komisja przetargowa odrzuci ofertę, jeżeli:

1) została złożona po wyznaczonym terminie, w niewłaściwym miejscu;

2) nie zawiera danych i dokumentów wymienionych we wzorze oferty lub są one niekompletne, nieczytelne lub budzą wątpliwości zaś złożenie wyjaśnień mogłoby prowadzić do uznania jej za nową ofertę;

1. O odrzuceniu oferty komisja przetargowa zawiadomi niezwłocznie Oferenta poprzez wysłanie wiadomości pocztą email.
  2. W przypadku, gdy kilku oferentów zaoferowało tę samą cenę, a jest to najwyższa cena zaoferowana za samochód w przetargu, przeprowadzona zostanie aukcja (licytacja ustna) pomiędzy tymi oferentami w dniu przetargu, po ogłoszeniu przez Komisję wyników przetargu. Osoby przystępujące do licytacji powinny legitymować się dowodem osobistym.
  3. Umowa sprzedaży zostanie zawarta w terminie do 14 dni roboczych od dnia wyboru oferty. Osoba uczestnicząca w przetargu, która zaoferowała najwyższą cenę będzie zobowiązana zapłacić cenę nabycia w terminie nie dłuższym niż 7 dni od dnia zawarcia umowy. Zakupiony samochód należy odebrać najpóźniej w ciągu 3 dni od dnia zapłaty.
  4. Pojazd zostanie wydany po potwierdzeniu wpłynięcia należności na konto Sprzedającego.
  5. Organizatorowi przetargu przysługuje prawo zamknięcia przetargu bez wybrania jakiejkolwiek z ofert bez podania przyczyny.

Dodatkowe informacje:

Samochód można oglądać w Starych Juchach na placu oczyszczalni ścieków w Starych Juchach od poniedziałku do piątku w godzinach  7.00-15.00. Osobą w zakresie udostępnienia przedmiotu przetargu oraz informacji z zakresu sprawności technicznej jest Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Juchach Pan Karol Gromadzki tel. kom.: 513191413.

Załączniki do ogłoszenia:

Nr 1 – formularz ofertowy;