Wręczenie proporca MDP

W dniu 02.06.2023 podczas obchodów gminnego dnia dziecka na stadionie w Starych Juchach odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania proporca MDP dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Starych Juchach ufundowanego przez mieszkańców Starych Juch i Banku Spółdzielczego w Ełku. Proporzec został poświęcony przez druha harcmistrza księdza Przemysława Przekop. Przekazania proporca dla naczelnika OSP Stare Juchy druha Korala Gromadzkiego dokonała dyrektor oddziału Banku Spółdzielczego w Starych Juchach Pani Urszula Malinowska. Naczelnik wręczył w imieniu OSP proporzec dla pocztu proporcowego MDP Stare Juchy z słowami by nosili go z szacunkiem i honorem. Wyróżniający się członkowie młodzieżówki zostali wyróżnieni brązowymi odznakami MDP a darczyńcy otrzymali podziękowanie. Na zakończenie głos zabrał dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Starych Juchach Pan Adam Lewicki oraz Pani dyrektor Urszula Malinowska. uroczystość zamknął pokaz umiejętności gaszenia pożarów przy pomocy koca gaśniczego, gaśnicy i wody po rozwinięciu linii gaśniczych z samochodu pożarniczego w wykonaniu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do powstania proporca oraz zaangażowali się w organizację jego wręczenia.